Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závodění přes zimu

5. 11. 2014

Přinášíme pár novinek ohledně závodů přes zimní sezónu. Potvrzené termíny najdete v sekci závody.

Jako první proběhne Mikulášský běh. Propozice najdete zde a termín byl stanoven na 30. listopadu. Snad opět vyjde počasí. Opět by se měl objevit čert s Mikulášem a ti nejlepší si zase odnesou nějaké ceny.

Opět by se měl konat zimní krajský přebor přípravek a Hvězda by do něj měla poprvé poslat i svůj tým. Je škoda nechat vítězství někomu jinému, když všechny jinak celý rok válcujeme. Závody budou probíhat o víkendech v hale vedle sokolovny (na Olšinkách) a mělo by to být na tři kola. Disciplíny a termíny se ještě budou upřesňovat, ale nemělo by se už snad změnit složení týmů. Za každé družstvo tak budou nastupovat 4 chlapci a 4 dívky. Takže Radka s Ivuší vyberou ty nejlepší, co nás budou reprezentovat.

Někdy před Vánocema a potom v lednu by měly proběhnout v hale na Olšinkách oddílové závody pro mladší kategorie. Nejspíš by to byl některý čtvrtek, kdy máme tunel a halu pronajatou. Až bude termín upřesněn, dám ho sem. Většinou pro vás připravíme disciplíny 60m, pro menší skok z místa, pro větší skok daleký a pro menší ještě hod medicinbalem nebo raketkou.

Završením zimní sezony budou krajské halové přebory v Jablonci nad Nisou. Ty se budou konat 1. února a Hvězda na ně vypraví podle potřeb jeden nebo dva autobusy závodníků. Závody jsou vypsány pro kategorie mladších žáků a starších. Takže počítáme s účastí závodníků ročníků 2003 a starších. Před těmito závody si opět s dětmi dáme v hale v úterý nebo čtvrtky pár tréninků navíc.

 

No a nakonec k příští sezoně. Děti 2000 a 2001 budou starší žáci a žákyně a u děvčat nejspíš bude snaha, aby se zúčastnila i závodů dorostenek (dvě ze tří kol se budou konat na domácím stadionu, tak je to ideální příležitost si zazávodit se staršími).
Ročníky 2002 a 2003 budou mladší žáci a ti lepší by se mohly zúčastnit i závodů starších žáků. Jestli Kuba dostane na starost tým starších žáků, tak to kluci budou mít skoro povinné, abych tam nejezdil jen s pár závodníky :) Letos to totiž byla ostuda a na některých kolech bylo závodníků jen 5!
Ročníky 2004 a mladší budou závodit v přípravkách. Ale opět platí, že ti nejlepší mohou být osloveni k účasti v závodech mladších žáků jako letos Martin, Kuba a Max.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář